MoveMe / Michal Jerzy Maciaszek

Michał Maciaszek – od dziecka był związany z ruchem. W wieku 5ciu lat trenował już sztuki walki, a w wieku lat ośmiu dołączył do sekcji Gimnastycznej CWKS Legia. Po zakończeniu kariery zawodniczej nie przestał rozwijać się ruchowo w różnych dyscyplinach pokrewnych (akrobatyka, parkour, tricking, kalistenika, capoeira). W swojej wieloletniej karierze sportowej i podróżniczej otarł się o przeróżne dyscypliny od kulturystyki, przez muay thai, jogę do medytacji. Od lat używa swojej wiedzy o ruchu i bezruchu modyfikując ją tak, by pomóc w treningu zarówno zawodowych sportowców jak i wracających do ruchu po przerwie. Prowadził szereg autorskich zajęć ruchowych inspirowanych Movement Culture, Ido Portal oraz Fighting Monkey, jak i warsztaty z AcroYogi, Gimnastyki pod Crossfit, Akrobatyki, Stania na rękach, Animal Flow testy sprawnościowe Functional Movement Screen, Anatomy Trains in Motion oraz jest trenerem Blackroll i nauczycielem Jogi RYT200. Współtworzył Akademię w Gruncie Ruchu, aktualnie założyciel Move-Me.

Edukacja

2023

Prowadzący move-me.pl

2022

Warsztaty z Rozciągania – Inez Guderska

2021

Blackroll Breath – Sandra Osipiuk

2020

Szkolenie instruktora jogi RYT200 – Mahi Yoga

2019

Stretching w Sportach Gimnastycznych – Sportdoctor.pl i WCSG

Mobilność, Stabilność i Wzorce Ruchowe – CSS, Konrad Topolski i Mariusz Dzięcioł

Programowanie Treningowe – CSS, Konrad Topolski i Arkadiusz Czerw

Blackroll Sleep

Corset – Ido Portal Team

Jozef Barc Open Workshop

Co łączy core i bark – Coach Szyc

Inspire by Fighting Monkey – Natalia Pieczuro

Stretching – szkolenie otwarte – Neoclassica

Teacher – Akademia w Gruncie Ruchu

2018

Movement X Ido Portal & Team

Bojowy Partnering- Jakub Gontarski

Festiwal Tańca Współczesnego Na Bosaka

PlayFight – Bruno Cavez

2017

Need of Movement

Movement Archer – Tom Waksler

Kurs BLACKROLL Trainer – Blackroll

Animal Flow Teacher Training – Animal Flow

Szkolenie Kettlebell Hardstyle – Bronisław Olenkowicz

Festiwal Tańca Współczesnego Cyrkulacje

Warsztaty Kopalnia Ruchu 1.0 – Trening Naturalny

Anatomy Trains dla Trenerów Ruchu – Anatomy Trains

2016

Functional Movement Screen – Trening Funkcjonalny

Festiwal Tańca Współczesnego Spacer

Motywacja w Treningu Personalnym – Sekrety Trenera

Kurs Instruktora Gimnastyki Sportowej

Kurs Instruktora Akrobatyki Sportowej

2015

Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow

Kurs Instruktora Kulturystyki – PAS

2014

AcroYoga Teacher Training Level 1 – AcroYoga.org

Bio

 

Michał urodził się w Zamościu, jednak w wieku 3 miesięcy przeniósł się wraz z rodziną do Warszawy, swoje dzieciństwo spędzając na Gocławiu na Pradze Południe.

Swoją przygodę z ruchem zaczął w wieku pięciu lat od Jiu-Jitsu z Zanshin Urszulą Zalewską-Dudek, by w wieku ośmiu lat dołączyć do sekcji Gimnastycznej CWKS Legia Andrzeja Wronki. Wiele lat wszechstronnie rozwijających treningów, prowadzonych przez pełnego ciepła trenera sprawiło, że resztę swojego życia postanowił związać z ruchem.

 

W wieku lat czternastu dołączył do sekcji Woltyżerki Legii Warszawa. W czasach swojej edukacji w I SLO na Bednarskiej, swoją pasję do ruchu rozwijał ćwicząc Capoeirę w grupie Unicar, a także podczas licznych wyjazdów z Ruchem Rycerskim związanych z walką bronią białą.

 

Podczas rocznej wymianie młodzieżowej w Minnesocie w USA, zorganizowanej przez klub Rotariański, zaznajomił się z lekkoatletyką, głównie skokiem o tyczce. Zaczął też swoją przygodę ze sportami siłowymi.

W trakcie studiów informatycznych na warszawskiej PJWSTK doskonalił się w podnoszeniu ciężarów, wyścigach motocyklowych i skokach ze spadochronem.

Podczas kolejnej wymiany tym razem studenckiej w Japonii próbował tradycyjnego Karate oraz Kendo. Z Japonii wyruszył na pół roku do Brazylii i tam powrócił do ćwiczenia Capoeiry.

 

Po dwóch latach poza Polską wrócił skończyć studia Magisterskie z Informatyki i do treningów akrobatycznych i trickowych na DKS Targówek i w WSMAT.

 

Jego sprawność została doceniona przez Egurrola Dance Studio. Zaproponowano mu miejsce w grupie Jazz ONE, prowadzonej przez Pawła Michno, z którą zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski.

 

Po skończeniu studiów informatycznych z tytułem INŻ. MGR kupił bilet w jedną stronę do Azji skąd wrócił do kraju po trzech latach. Poza Azją podróżował wtedy też po bliskim Wschodzie i Australii w każdym miejscu znajdując coś dla siebie. W Nepalu i Pakistanie zafascynował się wyprawami w Himalaje. W Chinach spędził kilka tygodni w świątyni Shaolin, ucząc się Kung Fu. W Indiach przez wiele miesięcy smakował Jogi i współorganizował międzynarodowe spotkania kuglarskie. W Tajlandii żył w Muay Thai Camp’ie, odwiedził szereg miejsc wspinaczkowych, nurkowych oraz przejechał ponad 2000 kilometrów rowerem z Phnom Penh w Kambodży do Vang Vieng w Laosi.

 

Medytacja Vipassany, którą po raz pierwszy odbył w 2014 roku w Indiach, sprawiła, że jego wewnętrzny głód przygody niespodziewanie zmienił kierunek jego podróży. Jeszcze tego samego roku wrócił do kraju by rozpocząć nową fascynującą podróż wgłąb siebie i swoich fizycznych fascynacji.

 

Z chęci poznania AcroYogi zapoczątkował regularne spotkania w małym mieszkaniu w Alei Niepodległości w Warszawie, gdzie entuzjaści tej aktywności nieformalnie spotykali się na zajęciach. Grupa szybko się rozrosła, co zmotywowało Michała do zdobycia odpowiednich kwalifikacji.

 

Od maja 2015 roku jako pierwszy, pełnoprawny instruktor regularnie naucza AcroYogi, zarówno w kraju jak i za granicą.

 

W międzyczasie zdobywał kolejne kwalifikacje trenera: Body Buildingu by zacząć eksperymentować z treningiem kalistenicznym.

 

Prowadząc też liczne zajęcia ze stania na rękach i pozycji odwróconych, Akrobatyki pod Pole Dance (otworzył jedyną w Polsce męską grupę Acro Pole). W 2016 roku wrócił do nauczania Akrobatyki i Gimnastyki, które modyfikuje tak by dopasować ją do potrzeb tancerzy czy CrossFit’u.

 

W trosce nie tylko o osiągnięcia ale i ogólną sprawność i bezpieczeństwo swoich podopiecznych skończył też kurs FMS. W 2017 wiele czasu spędził na różnych szkoleniach od Animal Flow, przez kurs trenera Blackroll czy Anatomy Trains dla trenerów ruchu.

 

W 2018 wreszcie poznał Ido Portala i zagłębił się w Movement razem grupą zapalonych ludzi tworząc Akademię w Gruncie ruchu.

W 2019 rozwijał się w Movemencie bo pod koniec roku wyjechać do Indii uczyć się jogi i zadać sobie pytanie „czy praktyka którą wykonuję wspiera mnie, czy ja wspieram praktykę?

 

Podczas pandemii Covid przeniósł swoją działalność online i stworzył portal move-me.pl

 

Na treningu charakteryzuje go spokój i świadomość, a na zajęciach zachęca uczniów by każdy dawał z siebie tyle ile może w danej chwili, nie ścigając się z nikim ani z niczym.

„Droga ważniejsza jest niż cel”.

Inspiracje do treningów bierze ze swoich licznych doświadczeń, nie koncentrując się sztywno na jednej technice. Do tego samego zachęca swoich uczniów. Namawia do szukania własnego sposobu ekspresji.

„Nasze ciało jest z nami przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.”

Fizyczność traktuje holistycznie. Dla niego nie jest ona czymś, co robimy 2-3 razy w tygodniu na treningu.

„Żadna najnowsza dieta czy metoda treningowa nie powie co jest nam potrzebne lepiej niż nasze własne ciało. Musimy się tylko nauczyć go słuchać”.  

Dlatego naucza innych słuchania siebie. Swoją rolę widzi bardziej jako kogoś, kto wykorzystując swoje doświadczenie pomaga innym na ich niepowtarzalnej drodze.

– Jak więc zadbać o swoją fizyczność?

– Przede wszystkim zacząć ją czuć. Nie tylko zakwasy po treningu, ale przemieszczanie ciała podczas spaceru, oddech czy bicie serca podczas stresującej rozmowy, ból brzucha po zjedzeniu zbyt dużego posiłku. Największą satysfakcję mam gdy widzę jak uczestnicy moich zajęć zaczynają się fizycznie rozwijać (nie mylić z rozrastać!). Zaczynają skupiać się na tym jak śpią, ile śpią, jak jadą do pracy, jak siedzą, co jedzą, co trenują i jak spędzają czas wolny a potem wyciągają z tego wnioski by poprawić jakość swojego życia.

Formularz kontaktowy

pl_PL
Scroll to Top

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenie na naszej stronie internetowej